Slabý signál Air? Použijte Loxone Komfortní senzor Air s malou úpravou.

Dům - konkrétní použité prvky Loxone v praxiLeave a Comment on Slabý signál Air? Použijte Loxone Komfortní senzor Air s malou úpravou.

Slabý signál Air? Použijte Loxone Komfortní senzor Air s malou úpravou.

V jedné mé kancelářské budově, kde jsem jako první krok automatizace a řízení nasazoval na radiátory hlavice Air společně s Komfortním senzorem Air (KSA) jsem řešil problém s pokrytím Air signálem. Jak je známo, zařízení napájené bateriemi pouze vysílají údaje, ale nerozšiřují pokrytí signálem, to dělají pouze zařízení trvale připojená k napájení z externího zdroje.

Rozhodl jsem se proto některé KSA připojit na trvalé napájení pomocí (téměř jakéhokoli) zdroje v rozsahu 9-28V DC – reálně tedy nejčastěji najdete „trafíčka“ 9V, 12V, 24V. Opravdu je možno použít jakoukoli „nabíječku“ – ze starého routeru, switche apod. Já koupil 100 kusů zdrojů do zásuvky 24V/0,3A na Bazoši po neuvěřitelných 5 Kč / kus od firmy, co dodává nějaká Wifi zařízení, ale zdroje 24V nahrazuje kvalitnějšími. K tomu je potřeba pouze vhodné konektory (typicky samice 5,5 × 2,1 mm) a navrtat dírku do zadní strany krytky resp. stojánku senzoru. Největším úskalím je nacpat ohebné vodiče do oranžovo-bílé kostičky, napájející čidlo. Pomůže klasická jehla.

Já jsem touto cestou za pár korun (Senzory jsem v místnosti měl tak jako tak, nepoužívám tam tlačítka Touch) zásadně zlepšil pokrytí Air signálem.

Foto úpravy KSA v záhlaví příspěvku.

Pro demonstraci schéma jednoho patra zmiňované budovy – funkce Schéma systému. Teploty u oken jsou z hlavic, teploty uvnitř místností z KSA, kdy vždy jeden senzor na půl patra, uprostřed dispozice, je napájen externě a plně dostačuje pro pokrytí onoho půlpatra.

Napsat komentář

Back To Top